Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/426.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/426.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Florystyczne ozdoby sezonowe 2016

Sezonowe dekoracje florystyczne

Każdy z nas może tworzyć różnego rodzaju ozdoby florystyczne w swoim mieszkaniu lub domu przez cały rok. Wystarczy tylko jakiś ciekawy pomysł, dostępne w danym momencie kwiaty i rośliny oraz kilka akcesoriów florystycznych, które bez problemu można kupić.

Kiedy nadchodzi wiosna cieszymy się tym, że dni są coraz cieplejsze, że często świecie słońce i z coraz większej ilości kolorowych kwiatów. Zaczynają się więc pojawiać w doniczkach balkonowych, ale także w różnych miejscach w domu. Kwiaty mogą ozdabiać stół, ściany, szafki itd. Wiosną w naszych wazonach pojawiają się konwalie, żonkile, tulipany, hiacynty czy niezapominajki. Wystarczy dodać kilka listków czy dłuższych trawek i będzie naturalnie oraz pięknie. Oczywiście warto wspomnieć tu także o stroikach wielkanocnych z bukszpanu i żonkili albo innych kwiatów. Latem natomiast zdarza się, że pleciemy wianki. Można je również potraktować jako dekorację kwiatową na ścianę albo na drzwi. Co prawda nie będzie zbyt trwała, ale można też zrobić ją z kwiatów i traw, które się zasusza.

Kompozycje z suszonych kwiatów i roślin dość często ozdabiają nasze mieszkania jesienią. Można utrwalić je w ten sposób w wieńcu, bukiecie czy wieszając na przykład u sufitu w kuchni. Do zasuszenia dość dobrze nadają się róża, hortensja, lawenda, krwawnik, jarzębina, kukurydza oraz ozdobne trawy. Potem wystarczy wybrać się na jesienny spacer i pozbierać różnokolorowe liście, które będą wspaniałych uzupełnieniem takiej kompozycji z suszonych kwiatów. Czasami zresztą używa się ich także do dekoracji bożonarodzeniowych. Ich podstawą są zielone gałązki jodły czy świerku. Mocuje się je na podstawie z wikliny lub gąbki w formie stroika albo wieńca. Następnie dodaje się suszone kwiaty, zboża, szyszki, orzechy i bombki. Poza tym właśnie zimą kwitnie kwiat o nazwie poinsecja czy wilczomlecz piękny, znany u nas najbardziej jako gwiazda betlejemska. Można postawić go po prostu w widocznym miejscu, tylko koniecznie warto ozdobić wtedy w jakiś sposób doniczkę. Jednak można też wykorzystać same kwiaty do urozmaicenie stroka albo wieńca bożonarodzeniowego.