Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/426.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/426.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Akcesoria florystyczne 2016

Tanie akcesoria florystyczne

Bez względu na to czy robimy bukiet w koszu, stroik świąteczny czy sztuczną kompozycję w szkle potrzebne nam będą odpowiednie akcesoria florystyczne. Ułatwiają one bardzo wykonywanie dekoracji kwiatowych oraz mogą też sprawić, że będą znacznie bardziej atrakcyjne.

Niezwykle przydatne bywają wszelkiego rodzaju bazy z gąbki czy wikliny. Można dzięki nim robić stroiki, wieńce czy ozdoby na ścianę. Gąbki i pianki florystyczne mogą mieć bardzo różne kształty, na przykład kule czy stożki. Podobnie jest z bazami wiklinowymi, bo są to na przykład okręgi, koszyczki, serduszka czy kule. Jeśli robimy wielkanocne ozdoby z bukszpanu wystarczy powbijać do takiej podstawy gałązki i dodać inne ozdoby, które również powinny się dobrze trzymać. Na tej samej zasadzie robi się dekoracje bożonarodzeniowe, ale zamiast bukszpanu wykorzystuje się gałązki ze świerku lub jodły. Żeby dobrze zamontować wszystkie elementy dekoracji florystycznej przydatny bywa też drut, który może być dość zwyczajny albo ozdobny. Jeśli chcemy umieścić w stroiku kwiaty na pewno przydadzą się specjalne wąskie naczynia z plastiku, do których nalewa się wodę.

Oczywiście pośród akcesoriów florystycznych można znaleźć ogromny wybór wstążek, kokard oraz różnego rodzaju dodatków. Można tu wymienić ozdobne gałązki, koraliki, bombki, piórka, szyszki, suszone i sztuczne kwiaty czy owoce, muszle, trawki, świeczki itd. Są one wszystkie przygotowane w taki sposób, żeby można je było w łatwy sposób umieścić w bukiecie albo w stroiku. Czyli są na przykład na drucikach. Poza tym swoje kompozycje kwiatowe można zawsze ozdobić brokatem. Szczególnie dużo akcesoriów florystycznych wykorzystywanych jest do wiązanek i stroików robionych na specjalne okazje, takie jak śluby, chrzciny, komunie, przyjęcia. Chociaż wtedy zazwyczaj wykonanie całej dekoracji zleca się specjalistom. Oczywiście można jednak uzgodnić z nimi dokładnie jak mają wyglądać poszczególne ozdoby i kwiaty. Niestety zdarzają się też znacznie bardziej smutne uroczystości, chodzi tutaj głównie o pogrzeby. Stroiki i wiązanki pogrzebowe robione są zwykle w stonowanych kolorach. Dość charakterystyczne są fioletowe wstęgi, na których umieszcza się często słowa ostatniego pożegnania.