Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/426.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/426.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Ozdoby wielkanocne z bukszpanu 2016

Wielkanocne dekoracje z bukszpanu

Bukszpan jako krzew może stanowić bardzo ładną ozdobę naszego ogrodu. Natomiast jego zielone i gęste gałązki są już tradycyjnie wykorzystywane do przygotowywania wielkanocnych stroków, bukietów i koszyczków. Symbolizują bowiem życie wieczne.

Nic dziwnego, że bukszpan jest symbolem nieśmiertelności. W końcu jest właściwie cały czas zielony. Bardzo dobrze nadaje się to robienia świątecznych ozdób florystycznych na stół, ale i na ścianę czy drzwi, bo po ścięciu dość długo zachowuje świeżość. Można oczywiście włożyć gałązki bukszpanu do wazonu z wodą, wraz z baziami oraz na przykład żonkilami. Niektórzy uważają, że nawet sam bukszpan wprowadza już wiosenną i wielkanocną atmosferę. Często pojedyncze gałązki ozdabiają stół podczas śniadania czy obiadu świątecznego. Poza tym układa się je także w koszyczku ze święconką. Zresztą bukszpanem można także ozdobić rączkę koszyka. Łatwo umieścić w niej pojedyncze gałązki, bo jest najczęściej zrobiona z wikliny. Z kolei wiklinowe okręgi bywają podstawą do wykonywania wieńców wielkanocnych na drzwi. Umieszcza się w nich gałązki bukszpanu, bazie oraz ewentualnie małe sztuczne jajeczka.

Pośród innych akcesoriów florystycznych, które mogą nam się przydać podczas robienia dekoracji świątecznych można wymienić gąbki i pianki, które są najlepszą bazą do stroików. Ponieważ mogą mieć różne ciekawe kształty przygotowuje się na przykład bukszpanowe kule czy jaja. Wystarczy gąbkę w odpowiednim kształcie ozdobić krótko przyciętymi gałązkami bukszpanu. Natomiast, żeby przygotować klasyczny stroik należy w koszyczku lub jakimś płytkim i ładnym naczyniu umieścić bazę z pianki lub gąbki florystycznej, a następnie powbijać do niej bukszpan, bazie oraz jajeczka, kurczaczki, baranki czy zajączki na drucikach. Bukszpan używany jest też do wykonywania domowych palm wielkanocnych. Dzięki temu są bardziej żywe i ładniejsze. Zieleń zawsze sprawia, że robi się weselej i milej. Dlatego niektóre panie domu ozdabiają bukszpanem nawet swoje potrawy, a przede wszystkim wypieki. Wystarczy kilka gałązek na czubku babki i dekoracja gotowa. Nie trzeba więc wiele wysiłku, wystarczy jakiś dobry czy zabawny pomysł na wykonanie ozdób wielkanocnych z bukszpanu.